HABER ARAMA
ACARA REKLAM
SON DAKİKA HABERLER
23 Eylül 2020 Çarşamba Saat: 12:35

EMEP: “TBB’Yİ RAHAT BIRAKIN!”

TBB için Bahçeli’den sonra Desteci’nin de açıklama yapmasına tepki gösteren Emek Partisi Ordu Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “TTB’yi kimse itibarsızlaştıramaz.” dedi.
EMEP: “TBB’Yİ RAHAT BIRAKIN!”

 

Kaya, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den sonra BBP Genel Başkanı Desteci’nin de yapığı TTB’ye yönelik saldırı kabul edilemez. Her ikisi de yaptı kları açıklamada salgınla mücadelenin en ön cephesinde mücadele eden hekimlerin örgütünü hedef aldılar.

Yedi aydır bilim insanlarının uyarılarını, bilim kurulunun önerilerini kulak ardı eden, korona virüsle mücadeleyi maske, mesafe ve hijyenle sınırlayıp ekonominin çarkları dönsün diye “normal” ilan eden iktidar ve ortağı suçlu bulma telaşında. Vaka sayıları ve ölü mlerin artması karşısında sorumluluğu halka yıkmaya çalışmak yetmedi, TTB hedefe konulmak isteniyor.” dedi.

Sağlıkçılar ölü müne çalışıyorlar

EMEP Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, sağlıkçıların özverili çalıştıklarını vurgulayarak, “Bugüne kadar 30 binden fazla sağlık emekçisi enfekte olmuş, 52 sağlık emekçisi hayatını kaybetmiş, beylerin umurunda değil. Yedi aydır başka önlemler alınmadığı gibi sağlık emekçilerinin taleplerini karşılamak için de hiçbir şey yapılmadı. Hayatlarının ve ailelerinin risk altında olması da uzun saatler çalışmaktan virüse daha dayanıksız hale gelmeleri de umurlarında olmadı. Çünkü kendileri, bürokratları, aileleri, çevreleri keyfe keder istedikleri zaman ve istedikleri kadar test olabiliyorlar, korunaklı mekanlarından halka mesafe dersi veriyorlar. Gelinen yerde salgının kontrol dışına çıktığı açıkça görülüyor, açıklanan test, hasta, ölü m sayıları kimseye inandırıcı gelmiyor.” dedi.

Evet, “Yönetemiyorsunuz, ölü yor, tükeniyoruz”

Kaya, TTB ve sağlıkçıların hakkının verilmediğini de belirttikten sonra, “  Sağlıkçılar,  ‘Evet, “Yönetemiyorsunuz, ölü yor, tükeniyoruz’ diye sesleniyorlar. Bu sadece hekimlerin, sağlık emekçilerinin duygusu, düşüncesi değildir. Bu halktaki duygudur. Bu duygu fabrikalarda, işyerlerinde çalışanların duygusudur. Teste, filyasyon ekibine, ilaca, ambulansa ulaşamayanların, geç ulaşanların duygusudur. TTB bu duyguya tercüman olmuştur.

TTB’ye dokunma!

TTB’nin bir hekim örgütü olarak başta üyelerinin, sağlık emekçilerinin ve halkın sağlığına sahip çıkmasından daha doğal bir şey olamaz. Sağlık emekçilerinin, hekimlerin ölü müne dikkat çekmek, gerekli önlemlerin alınmasını istemek için siyah kurdele takmasını bile “haince bir tertip” olarak nitelendirmek için izan duygusunun tamamen yitirilmiş olması gerekir. Aynı zamanda her türlü baskının daha da arttırılacağının Devlet Bahçeli’nin ve Desteci’nin ağızlarından itirafıdır. Barolara yaptı kları müdahaleye TTB ile devam etme isteğindeki iktidarın kar küreyiciliği Bahçeli’ye ve Desteci’ye düşmüştür. TTB’nin kapatılmasının ifade dahi edilmesi, yöneticilerinin görevlerini ve sorumluluklarını yerine getirdikleri için soruşturmayla tehdit edilmeleri kabul edilemez. Salgınla mücadelede hekimlere hak ettikleri değeri göstermeyip örgütlerini kapatmaktan söz edenleri ne hekimler ne sağlık emekçileri ne de halkımız unutmayacaktır.” dedi.

 

Bu haber toplam 220 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : EMEP:, “TBB’Yİ, RAHAT, BIRAKIN!”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız