HABER ARAMA
ACARA REKLAM
SON DAKİKA HABERLER
23 Eylül 2020 Çarşamba Saat: 15:10

''ÇAMLIK İLE İLGİLİ BÜYÜKŞEHİRDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ''

Saadet Partisi, Ünye İlçe başkanlığı, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Çamlık’ta gece yaptığı beton çalışmasına tepki göstererek açıklama yaptı.
''ÇAMLIK İLE İLGİLİ BÜYÜKŞEHİRDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ''

 Parti yönetimi ile birlikte gece yarısı Çamlığa giden Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin şu açıklamayı yaptı : “Gece saat 23.06’da Çamlık’tayız. Çamlık ile ilgili malumunuz 3 yıldır gelişmeler oldu. Son gelinen noktada da Ordu Büyükşehir Meclisi’nin İmar Komisyonu’nda da burayla ilgili karar çıktı. Şuanda 1/5000 imar ölçekli haritanın 1/1000 imar planına dönüştürülerek ilçe belediyesi yani Ünye Belediyesi’ne gönderildi. Şuanda Ünye Belediyesi İmar Komisyonu’nda görüşülmeden, karara bağlanmadan, hukuksuz bir şekilde buraya yaklaşık olarak tahminen söylüyorum 200-250 metrekareye yakın bir alan içerisinde beton döküldü. Şimdi ben yetkililere soruyorum; Ünye Belediyesi’nin İmar Komisyonu’nda bu görüşülmeden karara bağlanmadan böyle bir şeyin yapılması doğru mudur? Hukuki midir? Bugün itibariyle Ünye Çamlığı ile alakalı P ordu Büyükşehir Belediyesi’nde alınan karar askıya çıktı. Bu askı süreci de yaklaşık olarak 60 gün. Bu süreç beklenilmeden bu şekilde yapılan bir betonun hukuksuz olarak düşünüyoruz. Bununla ilgili yetkililerden bir cevap bekliyoruz. Bu hukuksuz çalışmanın amacı nedir?”

 

Ünye Çamlığında yapılması gerekn en öncelikli çalışma sağlıklaştırılmasıdır. Buraların sağlıklı bir çalışma ile ağaçların güçlendirilmesi, miadını da doldurmuş ağaçların kesilmesidir. Ben Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda açıklama yapmasını istiyorum. Askı süreci devam ederken yapılan beton çalışmasının durdurulması için kanuni hakkımızı kullanacağımız kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.” İfadelerini kullandı.

Bu haber toplam 252 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız