HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
3 Kasım 2020 Salı Saat: 10:25

SERVİSÇİLER KONUŞTU; 8 AYDIR ÇALIŞMIYORUZ.

Her hafta esnafın sorunlarını dinleyen İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Feryal Çuhacı bu hafta “Söz Vatandaşın” toplantısında konuğu servis taşımacılığı yapan Mustafa Kasırga ve Ahmet Topuz oldu.
SERVİSÇİLER KONUŞTU;  8 AYDIR ÇALIŞMIYORUZ.

 İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Feryal Çuhacı’nın her hafta parti binasında ağırladığı esnaflar sorunlarını ve çözüm yollarını Başkana iletiyor. Başkan Çuhacı da kamuoyu ile paylaştığı toplantıyı değerlendiriyor.

Pandemi’den dolayı Okulların kapanması ile zor duruma düşen öğrenci taşıma servisçiliği yapan esnaf arkadaşlarımız çok büyük sıkıntı içerisindeler. Okulların kısmi olarak açılması ise bir fayda sağlayamamış ve 8 ay dır çalışamayan binlerce esnafımız var ünye’de 150 nin üzerinde esnafımız mağdur durumda,  diyen Başkan Çuhacı “bu hafta kadın kolları başkanı Şengül Ağca  ile birlikte öğrenci  servis taşımacılığı  yapan esnaflarımız  Mustafa Kasırga ve Ahmet Topuz’u konuk ettik. Pandemi dolayısı ile çok zor durumda kalan Esnafımızın derdini birinci ağızdan dinleyerek çözüm yolları arıyoruz ” dedi.

‘’8 AYDIR ÇALIŞMIYORUZ’’

8 Aydır çalışmıyoruz, Okulların Kısmi şekilde açılmasının bize bir faydası olmadı diyen Mustafa Kasırga,’’ Yaklaşık 15 şenedir ünye’de serviş işi ile uğraşıyorum bizlerin en büyük sıkıntısı yatmak servis çekememek. Okullar açıldı ama kısmi olarak bunun bize hiçbir faydası olmadı. Biz okulların açılması için çok baktık ama baka kaldık sadece kısmi olarak açılması bize bir fayda sağlamadı. Hafta’da iki gün okula giden bir öğrenci velisinden biz ne kadar para isteyebiliriz bir de devamlılık zorunluğu olmayınca arabalarımızda yeterli öğrenci sayısını dolduramıyoruz 20 kişilik bir araba’da 8 – 10  öğrenci ile gitmek zorunda kalıyoruz bu da bize zarar ettiriyor mazot parasını dahi karşılayamıyoruz.

Bir yıl önce araçlarımız için s plakaları kredi çekerek aldık, kimsenin cebinde s plakayı alacak kadar nakit parası yok maalesef onun yanı sıra bir çoğumuz aracının modelini yükseltmek zorunda kaldı çünkü yönetmelik belirli yaşlarda ve konforda arabaları şart koşuyor yine kredi çekerek arabalarını değiştiren bir çok arkadaşımız ve ve 8 aydır çalışmadığımız için hiçbir şekilde kredilerimizi ödeyemedik, bırakın kıredileri evimize ekmek götürmekte zorlanan götüremeyen sadece servisçilikten geçinen bir çok arkadaşımız var.’’dedi

‘’MEVCUT SORUNLARIMIZI ANLATMAKLA BİTMEZ’’

8 Aydır hiçbir şekilde bir gelir elde edemiyoruz ama biz’den istenilenler hanemize borç olarak yazılmaya devam ediliyor, diyen serviz taşımacısı adem topuz, ‘’arkadaşım mustafa kasırga bir çok konuya deyindi güzel de açıkladı  mevcut sorunlarımızı anlatmakla bitmez ama çoğunun çözüme ulaşmayacağını duyulsada kulak ardı edileceğini biliyoruz ama biz yinede derdimizi dile getireceğiz.

 Arkadaşım birçok konudan bahsetti bizim kredilerimiz vergilerimiz herşeyimiz işliyor,i bununla alakalı hiçbir destek yok, 8 aydır hiçbir gelir elde edemedik ama bizden istenilenler talep edilenler hanemize borç olarak yazılmaya devam ediliyor bu konuda hiçbir destek göremiyoruz.

Kredi konusuna gelince bankalar daha önce kredi çekmişlere kredi vermiyor, bırakın bize esnaf olarak kredi vermeyi kolumuzdan tutup dışarı atmak istiyorlar, çünkü bizde bir gelecek göremiyorlar bizde kendimizde bir gelecek göremiyoruz.

Arabacı esnafı şuan batışa doğru sürükleniyor, devletimiz bu pandemi sürecinde bazı esnaflara destek verdi fakat münübüscü esnafına sahip çıkmadı.

Arkadaşımın da dediği gibi bizden çok şey isteniliyor bizim arabalarımızın yaşları doluyor, belirli bir yaştan sonra bu arabalarla servis çekmeyin deniliyor mesela benim arabamın yaşı seneye doluyor ben birbuçuk çalışmayıp araba değiştirecek bir duruma gelemeyeceğim bunun için bana hiçbir fırsat sunulmuyor.’’ Dedi.

Anahtar Kelimeler : SERVİSÇİLER, KONUŞTU;, 8, AYDIR, ÇALIŞMIYORUZ.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız