HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
25 Kasım 2020 Çarşamba Saat: 13:02

CHP ÜNYE KADIN KOLLARI ‘’KADINA ŞİDDET POLİTİKTİR’’

Cumhuriyet Halk Partisi Ünye İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Ayşe Atay 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Ve Dayanışma Günü Nedeniyle Bir Basın Açıklaması Yayınladı.
CHP ÜNYE KADIN KOLLARI ‘’KADINA ŞİDDET POLİTİKTİR’’

  ‘’Kadına Şiddet Politiktir’’ Diyen Başkan Kadın Kolları Başkanı Ayşe  Atay Açıklamalarında Şu İfadelere Yer Verdi; ‘’Bundan Tam 60 Yıl Önce Dominik Cumhuriyet i’nde Yaşayan Ve Tarihe Kelebekler Olarak Geçen Üç Kız Kardeş; Mirabel Kardeşler, Ülkedeki Diktatörlüğe Karşı Direndiler. Hapsedildiler, Tutuklandı lar, Ağır İşkencelere Maruz Kaldılar. Var Güçleriyle 30 Yıldır Süren Diktatörlüğe Meydan Okudular. 25 Kasım Tarihinde İktidar Güçleri Tarafından Tecavüz Edilerek Öldürüldüler. Cansız Bedenleri Bir Uçurumun Dibinde Bulundu. Kadınların Baskıya Karşı Mücadelesini, Mirabel Kardeşleri Yok Ederek Sindireceğini Sanan Diktatör, Onların Katliamının Ardından Patlayan Ve Ülkeyi Saran Öfke Seli İle Devrildi.

 Mirabel Kardeşler, Her 25 Kasım’da Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün, Dolayısıyla İnsan Hakları Ve Demokrasi Mücadelesinin Sembolü Oldular. Bütün Dünyada Kadınlar, Bu Üç Kız Kardeşten Aldığı Mücadele Bayrağını Daha Da İleri Taşımanın İnancı Ve Dayanışması İçinde Cedaw’dan, İstanbul Sözleşmesi’ne Kadar Önemli Uluslararası Anlaşmaların Hayata Geçirilmesini Sağladı.

Bu Yıl 25 Kasım’ı Pandemi Koşullarının Gölgesinde Karşılıyoruz. Ancak Hepimiz Biliyoruz Ki; Ülkemizde Kadına Yönelik Şiddet, Ayrımcılık Ve Hak İhlalleri Artarak Devam Ediyor. Kadınlar Şiddete, İstismara, Yoksulluğa, Güvencesizliğe Sıkıştırılmış Hayatlar Yaşıyor. Pandemi Döneminde Bu Sorunların Daha Da Büyümesi Yetmezmiş Gibi; Kaza nılmış Haklarımıza Dahi Göz Diken, Kadınları “Fıtrat Ve Kader” Arasına Sıkıştıran Bir İktidarla Mücadele Ediyoruz. Kadınların Kıyafetinden Kaç Çocuk Doğuracağına, Nafaka Hakkından İstanbul Sözleşmesi’ne Kadar Uzanan Ellere, Gereken Cevabı Her Gün Büyüttüğümüz Örgütlü Mücadelemiz İle Veriyoruz, Vermeye De Devam Edeceğiz. ‘’Kadına Yönelik Şiddet Politiktir’’ Diye Haykırmayı Sürdüreceğiz.

 Bizler Halide Edipler’den, Bahriye Üçoklar’dan, Türkan Saylanlar’dan Aldığımız İlhamla, Kadınların Demokrasi, Eşitlik Ve İnsan Hakkı Mücadelesini Uluslararası Dayanışma İçinde Sürdüreceğiz. Sokakları, Meydanları, Kampüsleri, Fabrikaları, Tarlaları Terk Etmeyeceğiz. Hayatı Kurduğumuz Her Alanda Sözümüzü Çoğaltacağız. Siyaset Yapmaktan Da Emeğimizin Hakkını Savunmaktan Da Vazgeçmeyeceğiz. Eşit, Özgür Ve Demokratik Bir Gelecek; Biz Kadınların Ellerinde Yükselecek.

Yaşamın Her Köşesini Sevgiyle, Barışla, Kardeşlikle, Güvenli Bir Gelecekle Donatacağız. El Ele Verip, Önce Eril Zihniyeti Sonra Dünyayı Değiştireceğiz. Cesaret Biziz. Azim Biziz. Emek Biziz. Biz Kadınlarız. Biz Her İki Kişiden Biriyiz.

Bu 25 Kasım Hepimize; Kardeşliğin, Dayanışmanın, Eşitliğin, Mücadelenin Ve Kaza nımların Haber cisi Olsun!

 Eşitlikle Ve Sevgiyle.’’ İfadelerini Kullandı.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız