1 Haziran 2020 Pazartesi Saat: 15:29

İŞLETMELERİN YANGIN GÜVENLİĞİ TEDBİRLERİ DENETLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren denetim ekipleri, 19 ilçede bulunan her türlü kamu kurum ve kuruluşları ile yapı, bina, işletme ve tesislerde, akaryakıt ista
İŞLETMELERİN YANGIN GÜVENLİĞİ TEDBİRLERİ DENETLENİYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren denetim ekipleri, 19 ilçede bulunan her türlü kamu kurum ve kuruluşları ile yapı, bina, işletme ve tesislerde, akaryakıt istasyonlarında, konaklama ve barınma yerlerinde, endüstriyel tesislerde, depolar ile diğer iş yerlerinde vatandaşların yangın felaketiyle karşılaşmaması için yangın güvenliği tedbirlerini denetliyor.

546 DENETİM YAPILDI

Ekipler, "İş yeri Açma ve Çalışma Ruhsatı" alınması zorunlu olan iş yerlerinde, yangın güvenlik tedbirlerinin alındığına dair rapor için başvuruda bulunan iş yeri, tesis ve işletmeleri yerinde inceledi. 2020 yılı Ocak-Mayıs ayları içerisinde 546 denetim ve bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirilirken, 215 yapı, bina, iş yeri, akaryakıt istasyonu, konaklama ve barınma yerleri gibi işletmelerde raporlama işlemi yapıldı.

İstenen şartları yerine getiremeyen tesis ve işletmelere, güvenlik önlemleri yerine getirilinceye kadarki süreçte yangın emniyet raporu alabilmesi için teknik destek sağlanıyor.

“YANGIN GÜVENLİK TEDBİRİ ALMADAN ÖNCE LÜTFEN İTFAİYEYE DANIŞIN”

İtfaiye Dairesi Başkanlığından yapılan açıklamada, “ Yangın güvenliği ile ilgili iş yerlerinin daha önceden yaptı ğı hazırlıklar eksik ya da yanlış uygulanabildiğinden, iş yeri sahipleri istenen koşulları yerine getirebilmek için yapmış olduğu hazırlıkları yıkıp, iş yerinde yeni düzenlemeler yapmaya mecbur kalabiliyor. Vatandaşlarımız bu sıkıntıya düşmemek için işletmelerde yangın güvenliği uygulamaları yapmadan önce Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme Şube Müdürlüğünden ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirler. Unutmayalım ki yangın lara karşı alınacak tedbirler can kayıplarının yaşanmasının önüne geçeceği gibi büyük emek ve sermaye harcanarak kaza nılan malların da bir anda yok olmasını engelleyecektir” ifadelerine yer verildi.  

Bu haber toplam 90 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız