25 Haziran 2020 Perşembe Saat: 11:44

GENÇ GİRİŞİMCİDEN ÜNYE'YE DERE PARK PROJESİ

Ünye’li Genç Girişimci Furkan Uygun, Ünye’nin Gün pınarı Mahallesi’nde bulunan arazisine Dere Park Projesi ile Ünyelilere turizm açısından yeni bir proje kazandırmayı hedefliyor.
GENÇ GİRİŞİMCİDEN ÜNYE'YE DERE PARK PROJESİ

Genç girişimci Furkan Uygun yaptı ğı açıklamada,”Konuşmama Rabbim niyetlerimizi hayırlara vesile kılsın diyerek başlamak istiyorum. Adım Furkan Uygun, devletime, milletime, dinime ve bütün insanlığa nasıl faydalı olurum diye kendince uğraşlar veren bu toprakların içerisinde büyüyüp yetişmiş bu vatanın acizane bir vatandaşıyım.

 

Bizlerin aile olarak yıllardır faydalandığımız fındık bahçemizin içerisinde şırıltısıyla ve kuş sesleriyle insana huzur veren deremiz ve bu derelere akan iki şelalemiz var. Türkiye'nin bir çok yerini gezmiş ve doğal yaşam alanlarının rağbetine şahit olmuş birisi olarak, bizim bu şelaleleri ve dereyi milletimizle buluşturma fikri aklıma geldi. İstedim ki bu güzelliklerden halkımız mahrum kalmasın, ayrıca Ünye 'mizin, Ordu 'muzun turizmine ve tanıtımına katkı sağlasın diye düşündüm. Ve bu fikrimi imamlıktan emekli muhterem babamla paylaştım Allah (c.c.) razı olsun bana destek verdi ve işe koyulduk. Biz bugün burası için tabiri caizse ilk kazmayı vurduk ve belli düzenlemelere başladık. Fakat benim düşüncem ufak çaplı bir proje değil. İstiyorum ki bütün halkımız buraya gelsin bu doğal güzellikten faydalansın aynı zamanda doğal bir eğlence alanı oluşturalım. Dere boyu çardaklar, masalar, semaverde çaylar kahvaltılar yeme içme yerleri olsun. Ayrıca macera severler için ufak bir dağ tırmanış yolu yapalım bu tırmanışın sonunda tepede ikinci şelaleyi gören güzel bir alan var buraya şelale seyir terası (cam teras) yapalım. Bu teras şelaleyi üstten izleyen harika bir manzaraya sahip olsun. Bunun için alan müsait.

 

Buradan kısa bir patika yolla insanlar şelalenin yanına insin ve fotoğraflar çekinsin doğanın tadını çıkarsın. Ve son olarak  adrenalin tutkunları bu tepeden şelale ve derenin üzerinde zipline ile heyecan dolu bir iniş yapsın.

 

Ayrıca düğün ve davet fotoğraf çekimi için halkımıza burada alanlar oluşturalım. Halkımızın çekim için ilçe dışına çıktığını duyuyorum... Neden Ünye 'mizin güzellikleri varken başka yerlere gitsinler? Ben memleketimizin farklı yerlerinde kilometrelerce uzağa insanların bu tür yerler için akın akın gittiğini biliyorum. Burası sahile sadece 4 km...

Bahsettiğimiz yer eski adıyla Günpınarı Köyü Şehriman Mahallesi . Bu mevkide Tarihi Tozkoparan Mağarası, Binicilik Tesisleri ve Cevizdere Çilek Tarlası var neden Şelale-Dere Park'ımızı da bu yöreye kaza ndırmayalım. Bir çok kere yerli ve yabacı turistlerin buraya geldiğine şahit oluyoruz bu alanıda görmeden geri dönmesinler.

 

Burası yöremize güzel bir turizm potansiyeli kaza ndırabilir ayrıca ilçemizin ve ilimizin tanıtımı için de kullanılabilir.

 

Biz kendi çapımızda başlamak bitirmenin yarısıdır diyerek burada bir çalışma başlattık. Fakat bu büyük projeyi hayata geçirmek sadece bizim gayretimizle çok kolay gözükmüyor. Bu yüzden devlet yetkililerine burdan seslenmiş olayım. Gelsinler buyursunlar alanı yerinde incelesinler beraber istişarelerde bulunalım. Ve beraberce bu güzelliği halkımızla buluşturalım. Ordu 'muzun ve Ünye 'mizin devlet kademesinde ve siyasi alanda birçok yetkilisi temsilcisi var eminim böyle bir alanı bölgeye kaza ndırmak için onlar da ivedi bir şekilde çalışmalara başlayacaklardır. Bizim kapımız her zaman açıktır. Hatta halkımız da  buraya gelip alanı şimdiden keşfetmeye başlayabilir.

 

Biz kişisel menfaat için değil vatanımız, memleketimiz, milletimiz için neler yapabiliriz bunun peşindeyiz. Bu benim son girişimim olmayacak. İnsanlara daha iyi nasıl hizmet verebiliriz hep bunun gayretinde olacağım.

Herşey hayalle başlar, inançla kuvvetlenir ve başarıyla sonuçlanır...” ifadelerini kulllandı.

Bu haber toplam 498 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : GENÇ, GİRİŞİMCİDEN, ÜNYE'YE, DERE, PARK, PROJESİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız