16 Temmuz 2020 Perşembe Saat: 18:22

CAMLIK İÇİN VERİLEN SÖZLER UNUTULDU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Ünye Çamlığı'nda "Yap İşlet Devret" modeli uygulanacağını açıkladı.
CAMLIK İÇİN VERİLEN SÖZLER UNUTULDU

Seçimlerden Önce Çamlık İçin Ünye linin İstemediği Hiç bir Projeye İmza Atmayacağız  Çamlık Ünye nindir Ünye ye Yakışır Doğal Güzelliği Bozmayan Projeler Yapılacağız diyen Başkan Güler Seçimden Sonra Çamlık İçin İlçe Başkanları Ve Sivil Toplum Örgütleri İle Bir Araya Gelmiş Yap İşlet Modeli Değil Büyükşehir Belediyesi Olarak Projelendirileceğini Belirtmişti..

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, ünye'de oney flaşh fm de  katıldığı bir programda ünye çamlık ile ilgili soruya verdiği cevapta geçmişte verdiği sözleri unutarak  ‘yap işlet, devret’ modeli uygulanacağını belirterek şunları söyledi; "Çamlık’la ilgili Ünye ’de görüşmeler yapıldı, halkımızın da görüşleri alındı. Bildiğiniz gibi toplantıya genelde katılamayan kişiler oluyor, onlar da zaman zaman değerlendirmeler yapıyorlar. Ben burayı tek başımagezdim,inceledim, Fok Fok'a kadar indim. Oradaki ağaçlar çok yaşlanmış, onların yenilenmesi lazım. Onlardan kurtaracaklarımız üzerinde uzmanlarla görüşüyoruz. Çamlık’ı Çamlık yapan oradaki ağaçlar ve deniz. Aynı zamanda sahil muhteşem. Orada yapacağımız çalışmalar doğal dengeyi bozmadan, Ünye lilerin de zevkiyle buluşturacak bir çalışma olacak. Şu anda çalışmalar belli noktaya geldi. Ünye 'den çok önemli görüşler geliyor. Bunlar üzerinde titizlikle duruyorum. Hadi şunu yapın diye tepeden inme yapmak istemiyorum. Burayı, bozulmayacak, ileri dönük şekilde hazırlayıp, aynı zamanda sadece Ünye 'nin değil çevre illerin, turistlerin de kullanacağı yer olarak yapmak istiyoruz. Lokanta dahil olmak üzere mescit, Japon evi meselesi var. Bütün bunlar üzerinde çalışıyoruz. Ayrıca işi yapmak üzere ekonomiden dolayı burayı güçsüz biri alıp da uzatmasın, burası rezil etmesin diye de ciddi şekilde ihalenin şeklini de düşündük.

Çalışmayı yap, işlet, devret yapacağız

Dediğim gibi Ünye 'de fikirler, öneriler bitmiyor. Bizim de buna bir nokta koymamızın zamanı geldi. Görüşleri alacağız ama çalışmayı da yapmak durumundayız. Çalışmayı yap işlet devret ile düşünüyoruz. Belli bir noktaya geldi. Şu anda proje yürüyor. Orada yapılması gereken benim şahsi kanaatim Çamlık’n içine araba alınmaması. Oraya gelen kişi çamlarla iç iç olacak. Otopark dışarıda olacak.''  ifadelerini kullandı. 


 

Bu haber toplam 464 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : CAMLIK, İÇİN, VERİLEN, SÖZLER, UNUTULDU

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız