21 Temmuz 2020 Salı Saat: 12:16

Ordu’da Yetkili Sendika Sağlık Sen Oldu

15 Temmuz 2020 tarihi itibariyle Ordu ili genelinde, Üniversite ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı kurumları da dahil olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarda yetkili sendika Sağlık Sen Ordu Şubesi oldu.
Ordu’da Yetkili Sendika Sağlık Sen Oldu

Sendikadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Sevgili Basın Mensupları: Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanlığı görevine geldiğimiz günden beri, sizlere layık olmak adına  mesai saati gözetmeksizin gecemizi gündüzümüze katarak yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz.

Ekibimizle birlikte  nerede bir sağlık çalışanı varsa üşenmedik, yolları aştık yanına gittik, sevincine üzüntüsüne ortak olmaya çalıştık, varsa yaşadığı sorunlar bu sorunların çözümü noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye çalıştık. “Süreç içinde, aleyhimizde aslı astarı olmayan birçok iftiralar atıldı, olmadık sözler söylendi, ithamlarda bulunuldu. Kendi Hatalarını Bizi Karalayarak Örtbas Etmeye Çalışanlar Var Ben ve Yönetim Kurulu üyelerim Şeref ve haysiyet yoksunu iddialar ve manşetlerle  karalanmaya, hedef haline getirilmeye çalışıldık. Küçücük beyinleriyle kendi hata ve eksiklerini bizleri karalayarak, örtbas etmeye çalışan bu kişilerin kimler olduğunu, amaç ve maksatlarını bizler ve siz değerli üyelerimiz çok iyi biliyorduk. Ama bu manşetler, arkamızdan söylenenler, yapılan kulisler bizi yıldırmadı, çalıştık çalıştık daha da çok  çalıştık. Ve bugün bu çalışmanın karşılığını aldık. Meslektaşlarımız o manşetleri attıranlara, bizleri karalamaya çalışanlara, aleyhimizde propaganda yapanlara  Ordu genelinde yetkiyi bize vererek öyle bir tokat attı ki, asıl manşette bu oldu. Her ne kadar sayılar bizim için önemli olmasa da üye sayımlarının yapıldığı 15 Temmuz 2020 tarihi itibariyle Ordu ili genelinde, Üniversitemiz ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı kurumlarımızda  dahil olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımızda yetkili sendika olduk. Bu tablonun oluşmasında gece gündüz demeden büyük gayret gösteren başta Yönetim Kurulu üyelerim olmak üzere, ilçe temsilci ve yönetim kurulu üyelerimize, işyeri temsilcilerimize, ve tabiki bizlere bu gururu yaşatan tüm meslektaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Sağlık çalışanlarımızın sendikamıza göstermiş oldukları yoğun ilgi ve alaka bizleri hem gururlandırmış, hem de üzerimizdeki sorumluluk bilincini daha da arttırmıştır. Omuzlarımızdaki yükün ağır olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki sorunların neler olduğunu da  çok iyi biliyoruz. Ancak,  bize vermiş olduğunuz güçle  sağlıkçı kardeşlerimizin sorunlarını birer birer çözmek için var gücümüzle çalışacağımızı da bilmenizi isteriz. Ben bir kez daha tüm meslektaşlarıma ve camiamıza teşekkür ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum. Teşekkürler Ordu 

Bu haber toplam 98 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ordu’da, Yetkili, Sendika, Sağlık, Sen, Oldu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız