11 Ağustos 2020 Salı

3 YIL SONRA AYNI GÜN ÜNYE ÇAMLIK İÇİN TOPLANDILAR.

2017 yılında ordu büyükşehir belediyesinin ünye çamlık için yap işlet devret modeli ile yapmayı planladığı projeden ünyeli’lerin büyük tepkileri sonrası vazgeçilmişti.
3 YIL SONRA AYNI GÜN ÜNYE ÇAMLIK İÇİN TOPLANDILAR.

Ordu büyükşehir belediye başkanı hilmi güler’in  ünye çamlık için düşünülen projenin yap işlet devret modeli  olacağını beyan etmesi donrası  projeye tepkiler oluşmaya başlamış her geçen gün tepkiler katlanarak artış gösterirken, bu gün 3 yıl önce olduğu gibi ünyeli vatandaşlar bir araya gelerek tepkilerini dile getirdi. Yine 3 yıl önce ağustos ayında tepkiler artmaya başlamış ve ağustos ayının 10 unda bir arada toplanılmıştı.

Çamlığa yapılması planlanan projeyi istemediklerini belirten Ünye Doğa ve Yaşam Platformu üyeleri ve ünye den birçok sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve siyasi parti ilçe başkanlarıbu gün ünye yalı mevkiinde bir araya gelerek tepkilerini  basın açıklaması ile dile getirdi..

Ünye Doğa ve Yaşam Platformu adına konuşma yapan Kübra Aktürk,  çamlık projesinin yanısıra, ünye sahiline yapımına başlanan bisiklet yoluyla ilgili de tepkilerini dile getirerek  sahilin dokusunun bozulmasını istemediklerini ve bu anlamda bisiklet yolunun şehrin içerisine doğru ilerleyecek şekilde yapılmasınının daha doğru olacağını ifade etti.

Ünye Doğa ve Yaşam Platformu Yöneticisi Kübra Aktürk; “Biliyorsunuzki insanlar hep sevdikleri şeylerle sınanmak zorunda kalıyorlar. Bizlerde Çamlık ve sahil ile ilgili sürekli sınav halindeyiz. Çamlık ile ilgili sınavımız 2017 yılından bu yana ciddi şekilde devam ediyor. Çamlığın var olan imar planı, ormanlık alan statüsünden alınarak 5 parsele bölünmüş bir şekilde imara açık hale getirilmiş bir vaziyette şu anda patronunu bekliyor.

Bizler çamlık’taki imar planının tekrar eski haline döndürülmesini ve hiçbir inşaat faaliyetinin yapılmamasını istiyoruz. Ünlülerin Çamlık’ta yapılmasını istediği çok şey var ama bunların hiçbiri için ne inşaat ne de beton gerekiyor. Orada var olan ağaçların bakımı yapılmalı, ağaçlar yenilenmeli, gerekirse yeni fidanlar dikilmeli, karanlık noktalar aydınlatılmalı ve orada yaşayan birçok sokak hayvanı ile ilgilenilmeli. Ünye liler istediği tek şey bu.

Ayrıca sahilde yapılması planlanan bisiklet yolu projesi var. Bu proje yaklaşık 7,5 milyonluk bir maliyete sebep olacak. Ünye liler sahilin dokusunun bozulmasını istemiyorlar ve biz yapay bir sahilimizim olmasını istemiyoruz. Bisiklet yolu tabikide yapılsın ama şehirle entegre bir şekilde yapılarak şehrin içerisine doğru ilerlesin.

Biz bu iki konu hakkında yerkililerin daha duyarlı olmalarını istiyoruz.” dedi

 

Bu haber toplam 317 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 3, YIL, SONRA, AYNI, GÜN, ÜNYE, ÇAMLIK, İÇİN, TOPLANDILAR.

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız