HABER ARAMA
ACARA REKLAM
SON DAKİKA HABERLER
24 Eylül 2020 Perşembe Saat: 12:42

ORÇEV: “ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYOR?”

Ordu Çevre Derneği, OBB’nin Ünye Çamlık için imar değişikliği sürecini tamamladığını belirterek, ”Gece gece yasal süreç tamamlanmadan Çamlık’a beton dökmek, yasa tanımazlıktır.” açıklaması yaptı.
ORÇEV: “ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYOR?”

 

            Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye Çamlık’ta yapmak istediği projeye tepki gösterilmiş, itiraz dilekçeleri verilmiş ve Ordu Çevre Derneği’nin de desteğiyle Ünye ’den gelen Platform üyeleri OBB önünde basın açıklaması yapmışlardı. Basın açıklaması sorası OBB’de İmar Komisyonu ile toplantı gerçekleştirilmişti. Ancak görülüyor ki, OBB yönetimi kendi hazırladığı yasal süreci bile tanımaz olmuş.” diyerek tepki gösterildi.

            İmar değişiklik askıda ama

            Ordu Çevre Derneği Yönetim Kurulunun yaptı ğı açıklamada şunlara değinildi. “ Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye Çamlık için yapmak istediği imar değişikliği için projeyi askıya 17.09.2020 tarihinde çıkardı. Bu konuda Ünye lilerin bir aylık itiraz süreleri var. İtirazlar da değerlendirildikten sonra Meclis son kararını verecek. Askıya çıkalı bir hafta olduğu halde OBB, Salı günü gece oldubittiye getirerek yasalaşmayan imara göre beton dökmeye başladı. Bu kabul edilemez. OBB kendi yasasını tanımaz olmuş. Neden korkuluyor? Yangın dan mal kaçırırcasına bu acele nedir? OBB’ye yasadışı çalışma yaptı ran korkunun nedeni nedir? Bu Beton dökme emirin verenler hakkında soruşturma açılmalı. Dökülen beton kaldırılmalıdır. Ordu Çevre Derneği olarak daha önce de kanıtladığımız gibi OBB, yasadışı çalışmalara devam ediyor, mahkeme kararlarına uymuyor.”

Bu haber toplam 250 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız