HABER ARAMA
ACARA REKLAM
SON DAKİKA HABERLER
26 Eylül 2020 Cumartesi Saat: 11:40

ÜNYE’YE BÜYÜKŞEHİR ELİ DEĞDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye’nin iki mahallesine hizmet verecek yolu sıcak asfalta kavuşturdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Vatandaşlarımızın konforu için ilçelerimizi sıcak asfalt ve beton yollarla bulu?
ÜNYE’YE BÜYÜKŞEHİR ELİ DEĞDİ

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun il olan Ordu ’da asfalt seferberliği sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen çalışmalarda, yollar standardı yüksek, konforlu bir yapıya dönüştürülüyor. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 19 ilçede belirlenen programlar çerçevesinde asfalt ve beton yol çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

SAHİLKÖY-GÖBÜ MAHALLELERİNE HİZMET VERECEK

Ünye ilçesinin iki mahallesi ne hizmet verecek olan güzergahtaki sıcak asfalt çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Güler, “Sahilköy ve Göbü Mahallelerine hizmet verecek olan 1.5 kilometre uzunluğundaki yol artık sıcak asfalt. Burası nüfus yoğunluğu ve araç trafiği açısından önemli bir güzergahtı. Altyapısını sil baştan değiştirdiğimizin yolun sıcak asfalt çalışmaları da bitti. Göbü Mahallesi ’nde köy altı mevkiinde sıcak asfalt çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Bölge halkına hayırlı olsun” diye konuştu.  

İLÇE SICAK ASFALT KONFORU YAŞIYOR

Ünye ilçesinde altyapı ve sıcak asfalt çalışmalarında önemli yatırımlara imza attıklarını vurgulayan Başkan Güler, “Kaledere Mahallesi ’nde bulunan Cengiz Topel ve 20 Temmuz Caddeleri’nin altyapılarını tamamlayıp, sıcak asfaltla buluşturduk. Yine eski Pazar yeri olarak bilinen Fevzi Çakmak Mahallesi ’nde İpekyolu Caddesi’ni altyapısıyla birlikte ilk kez sıcak asfalta kavuşturduk. Saraçlı, Pelitliyatak, Fatih, Tekkiraz ve Liseler Mahallesi Irmak Caddesi’nde sıcak asfalt çalışmaları yaptı k. 8 kilometre uzunluğundaki Yavi, Aydıntepe ve Ataköy Mahalleleri grup yolunda ise sıcak asfalt çalışmalarımız sürüyor.” şeklinde konuştu.

MAHALLE VE GRUP YOLLARINDA HUMMALI ÇALIŞMA

İlçenin birçok noktasında beton ve emülsiyon asfalt çalışmaları da yaptı klarını dile getiren Başkan Güler, sözlerini şöyle sürdürdü; “Ağdere, Erenyurt, Uğurlu, Döşemedibi, Saylan, Yavi mahallelerini birbirine bağlayan güzergahlarda beton yol çalışmalarına imza attık. Yaylalı, Yiğitler, Üçpınar, Gürecülü, Yazkonağı, Pınarbaşı mahalleleri grup yolunu emülsiyon asfaltla birbirine bağladık. Düzsaylan, İnkur bağlantı yolunda, Kuşçulu ve Güzelyalı Mahallesi ’nde emülsiyon asfalt çalışmaları yaptı k. Belirlenen programa göre çalışmalarımız artarak devam edecek. İlçemize hayırlı olsun”

 

 

 

Bu haber toplam 219 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : ÜNYE’YE, BÜYÜKŞEHİR, ELİ, DEĞDİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız