HABER ARAMA
ACARA REKLAM
SON DAKİKA HABERLER
26 Eylül 2020 Cumartesi Saat: 12:49

İTFAİYE TEŞKİLATINDA 306. YIL COŞKUSU

Türk İtfaiye Teşkilatının kuruluşunun 306. yıldönümü ve İtfaiyeciler Haftası kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı istasyonlarda araçlar ile şehir turu atıldı.
İTFAİYE TEŞKİLATINDA 306. YIL COŞKUSU

İtfaiye Haftası kapsamında İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl ve şube müdürleri de Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’i ziyaret etti. Başkan Güler, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye teşkilatının alanında daha da iyi olması için gereken desteğin sağlanacağını söyledi.

“FEDAKARCA ÇALIŞMALARINIZ TAKDİRE ŞAYAN”

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 306 yıllık köklü geçmişe sahip bir teşkilatın mesai kavramı gözetmeden görev yapan mensuplarının fedakarlıklarının takdire şayan olduğunu vurguladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak itfaiye teşkilatının her türlü ekipman, donanım ve eğitim hizmetleri olarak her geçen gün daha iyi hale getirdiklerini belirten Başkan Güler, “İlimiz ve ülkemiz genelinde meydana gelen doğal afetlere, arama kurtarma olaylarına anında ekip çıkartarak müdahale edebilecek kabiliyete sahip bir teşkilatımız var. Biz de fedakâr çalışmalarınız için sizlerle hem onur hem gurur duyuyoruz. İnşallah gençler için de rol model olursunuz” dedi.

Başkan Güler, şöyle konuştu: “Onurlu bir mesleğin mensupları olarak öne çıktınız. Güzel çalışmalar yürütüyorsunuz. Allah hayırlı etsin. İnşallah uzun yıllar kurumsal yapı içerisinde başarılı çalışmalarınızı sürdürmeye devam edersiniz.  Benim sizden beklediğim en iyisi olmanız bu nedenle bizler de bu hedef doğrultusunda sizlere gereken desteği sağlayacağız.  Sizlerin yapmış olduğu başarılı çalışmalardan dolayı çok teşekkür aldım o nedenle ben de sizlere teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum”

“ONURLU BİR MESLEĞİN MENSUBU OLMAKTAN SON DERECE MUTLUYUZ”

Vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için gayretli çalışmalar yürüttüklerine dikkat çeken İtfaiye Dairesi Başkanı Yusuf Çınkıl ise “Türk İtfaiye Teşkilatının 306. yıl dönümünü kutluyoruz. Onurlu bir mesleğin mensubu olmaktan son derece mutluyuz. Özellikle sizlerle birlikte çalışmaktan onur duyuyoruz. Ordu ve ülkemizdeki tüm vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden çalışmaya gayret ediyoruz. Ülkemiz genelinde ihtiyaç duyulan her alanda vatandaşlarımız için fedakârca çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

BAŞARILARLA DOLU 1 YIL

Elazığ depreminde 2.5 yaşındaki Yüsra Yıldız’ı enkaz altından çıkaran, Giresun’un Bulacak ilçesinde kayıp İkranur’un bulunmasını sağlayan, Trabzon ve Giresun’daki sel felaketlerinde arama kurtarma faaliyetlerinde aranılan bir ekip haline gelen Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye teşkilatı, son bir yılda 948 yangın , 102 trafik kaza sı, 730 kurtarma, 1216 diğer olaylar olmak üzere toplam 2 bin 996 olaya müdahale ederek takdir edilecek başarılara imza attı. 

 

 

 

 

Bu haber toplam 113 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İTFAİYE, TEŞKİLATINDA, 306., YIL, COŞKUSU

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız