HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
26 Aralık 2020 Cumartesi Saat: 15:13

ÜNYE’DE TEPKİLERE SEBEB OLAN PROJEDE SONA YAKLAŞILIYOR.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Tarafından Ünye’de başlatılan Bisiklet ve Koşu Yolu Projesi çalışmaları Ünye’de büyük tepkilerin ardından ptroje’de sona yaklaşıldı.
ÜNYE’DE  TEPKİLERE  SEBEB OLAN PROJEDE SONA YAKLAŞILIYOR.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Bisiklet Yolu Projesi için sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti lerin tepkileri üzerine  büyükşehir belediyesi projeyi devam ettirdi.

En son olarak Ünye sahilindeki beton kaldırımların ömrünü tamamlamadan sökülmesi üzerine tekrardan tepkilerin odağı olan Bisiklet Yolu Projesinde sona yaklaştığı belirtildi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Güler, ‘’ Bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak, vatandaşlara sağlıklı yürüyüş, spor ve dinlenme alanları oluşturmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Ünye ilçesinde hayata geçecek projeyle birlikte, sahilde yeni bir yaşam alanı oluşturacaklarını belirten Başkan Güler, “Bu proje ile birlikte Ünye ’nin cazibesini daha da artırmış olacağız. Toplam 4 bin 614 metre uzunluğundaki projemizde önemli mesafe kat ettik. Alt yapısı hazırlanan noktalarda üst yapı çalışmalarına başladık. Otogardan başlayıp, Çamlık mevkiine kadar uzanacak olan projemiz sayesinde mevcut bölgenin de alt yapısını sil baştan yenilemiş olacağız

Ünye ilçemizde hayata geçireceğimiz bu proje sayesinde hem Ünye yeni ve kalıcı bir yaşam alanına kavuşmuş olacak hem de bizler Ünye ’ye söz verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçirmiş olacağız. Bisiklet ve Koşu Yolu Projesi çalışmaları ile birlikte tabakhane ve Kırkevler Plajı arasındaki kıyı kesimde doğal taş duvar çalışması yapılıyor. Mevcut kaldırım genişletilerek 8,5 metre eninde, karayolu ve deniz tarafında birer metre uzunluğunda yeşil bant, ortada ise bisiklet ve yürüyüş yolu oluşturuyoruz. Ayrıca güzergâh boyunca kent mobilyaları ve aydınlatma elemanları da yenilenmiş olacak.’’ ifadelerini kullanmdı.


Haber Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
sefa ütü 27.12.2020 11:36
ünyede bu yapılanı hizmet diye ballandıra bvallandıra anlatıyorlarya bunun la övünüyorlarya ne diyeyim

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız