HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
19 Ocak 2021 Salı Saat: 18:15

AŞILANMA SIRASI ARTIK 90 YAŞ ÜZERİ GRUPTAKİLERE GELDİ

Sağlık çalışanlarından sonra evde bakım hizmetlerinden yararlanan ve bakım merkezlerinde bulunan vatandaşların aşılanması başlıyor.
AŞILANMA SIRASI ARTIK 90 YAŞ ÜZERİ GRUPTAKİLERE GELDİ

Ünye’de evde sağlık hizmetinden  90 yaş üzeri 102 hastanın, bakım merkezlerinde ise 358 vatandaşın bulunduğunu  ifade eden Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Tamer Kutlu, aşılama çalışmasının bu hafta tamamlanmasını hedeflediklerini söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tamer Kutlu:“Bugün itibarı ile Ünye ilçesinde Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanan 90 yaş ve üzeri hastaların ve Bakımevlerinde bulunan 18 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılamasına başlıyoruz. Aşılama İçin hastanemizde 5 ayrı mobil ekip oluşturduk.

Ünye’de evde sağlık hizmetinden  90 yaş üzeri 102 hastanın, bakım merkezlerinde ise 358 vatandaşın bulunduğunu söyleyen Kutlu,”Evde Sağlık Hizmetlerinden yararlanan 90 yaş üzeri kayıtlı 102 hastamız, Bakım Merkezlerinde ise 358 vatandaşımız bulunuyor. Bu guruplarımızın aşılama işlemi tamamlandığında Bakanlığımız tarafından belirlenen diğer grupların aşılamasına geçeceğiz. Tüm vatandaşlarımızı Bakanlığımızın talimatlarına ve Bilim Kurulunun tavsiyelerine uymaya davet ediyorum. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak biraz daha sabırlı olmalarını ve sırası gelenlerin aşı olmalarını öneriyorum.” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler : AŞILANMA, SIRASI, ARTIK, 90, YAŞ, ÜZERİ, GRUPTAKİLERE, GELDİ

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız