25 Haziran 2020 Perşembe Saat: 17:15

BAŞKAN SOBİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE UYARIDA BULUNDU.

Ordu büyükşehir belediyesinin ünye liman kavşağına yapımına başladığı fındık ve yöresel ürünler standı için ünye turizm işletmecileri derneğinden tepki geldi.
BAŞKAN SOBİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE UYARIDA BULUNDU.

Ünye turizm işletmecileri derneği adnan sobi, Bu Hayati Hatadan Derhal Dönülmeli,  diyerek açıklamalarda bulundu, ‘’Bölgemizin Resmi Turizm Kimliği olan ilk ve tek ilçe  Ünye 'miz, turizmsel ve vitrinsel hizmetler anlamında Büyükşehir Belediyemizin yapmış olduğu çalışmalarında ve hizmetlerinde sahanın aktörleri olan bizlerle istişare yapmak yerine adeta deneme-yanılma yöntemini kullanması, açıkçası Turizm Sektörümüzün sinir uçlarını bilmemesi ve yönetememesi anlamına gelmektedir.

Özellikle, yıllardır eksikliğini hissettiğimiz ve yapılması için sürekli talepte bulunduğumuz, Fındık ve yöresel ürünler satış noktaları ile ilgili yapılan çalışmayı destekliyoruz. Ancak, bu yapıların görsel ve kimliksel olarak hiçbir anlam ifade etmiyor olması biz turizmcileri ziyadesiyle üzmüştür.  Ünye'mize yapılan bu satış noktası Turizm Kimliği ile bağdaşmamakla birlikte, turizmin en hayati unsuru olan güvenlik kısmını adeta yok saymıştır. Liman kavşağı gibi, ağır vasıta araçlarının ve yük kamyonlarının adeta 7/24 durmaksızın çalıştığı, son zamanlarda limanımızın dolgu çalışmaları için harfiyat kamyonlarının da hareketliliğe dahil olduğu bu süreçte böylesine vitrinsel bir turizm hizmet noktasının hiçbir can ve araç güvenliliğinin olmadığı bir alana yapılıyor olması, maalesef Büyükşehir Belediyemizin turizmsel sahanın yönetiminde ciddi bir beyin gücünün eksikliğine işarettir.

        Kaldı ki, yapılacak olan bir cep çalışması ile Kavaktepe üst geçidine 200m kala bir nokta oluşturularak hizmet verilmesi daha doğru ve akılcı olacaktır diye düşünüyoruz. En güzel Ünye Manzarası eşliğinde burada değerlendirilirse, hem Çevre yolunu kullanacak olanların hemde Sahil yolunu kullanacak olanların hizmetine uygun olacaktır. En önemliside can ve mal güvenliği açısından liman kavşağında riski adeta sıfıra indirmiş olacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hilmi Güler beyin dikkatine sunarız...ifadelerini kullandı

Bu haber toplam 529 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız