HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
14 Kasım 2019 Perşembe Saat: 19:50

‘ÜNYE FEVZİ ÇAKMAK ORTAOKULU BİLİM FUARI AÇILDI’’

‘ÜNYE FEVZİ ÇAKMAK ORTAOKULU BİLİM FUARI AÇILDI’’ Milli eğitim bakanlığı ile tübitak arasında i
‘ÜNYE FEVZİ ÇAKMAK ORTAOKULU BİLİM FUARI AÇILDI’’

ÜNYE FEVZİ ÇAKMAK ORTAOKULU BİLİM FUARI AÇILDI’’

Milli eğitim bakanlığı ile tübitak arasında imzalanan, ‘’ eğitimde işbirliği protokolü’’ kapsamında bilimin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacı ile ünye fevzi çakmak ortaokulu bilim fuarı gerçekleştirdi.

Fevzi çakmak ortaokulu salonunda gerçekleştirilen bilim fuarının yanı sıra teknoloji tasarım ve resim sergisi de açıldı.fuarı ziyaret etmek isteyenler 14 – 15 kasım ünye fevzi çakmak ortaokuluna gidip ziyaret edebilirler.
Fuar açılışına ilçe milli eğitim müdürü özgür tokgöz, ünye milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

İlçe milli eğitim müdürü özgür tokgöz fuarda yaptı ğı açıklamada şunları ifade etti;“bugün fevzi çakmak ortaokulu tübitak bilim sergisi için buradayız. Aynı zamanda teknoloji tasarım ve resim sergisi açılışını yaptı k. Gerçekten birbirinden değerli eserler bugün burada bizleri karşıladı. Tübitak bilim fuarlarımız öğrencilerimizin farklı, bilimsel ve analitik düşünmesini sağlıyor. Ayrıca problem çözme yeteneklerini geliştiriyor.

Ben bugünkü çalışmaların hazırlanmasında emeği geçen başta okul idaremiz olmak üzere öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve desteklerinden dolayı kıymetli velilerimize çok teşekkür ediyorum. Sergimiz inşallah öğrencilerimiz, okulumuz, ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olur.” Dedi.

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız