HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
8 Şubat 2019 Cuma Saat: 17:14

İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YARIŞMASI

Sabit ve döner kanat kategorileri
İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YARIŞMASI

Sabit ve döner kanat  katagorileri’nde Düzenlenen Yarışmalar İle Ülke Genelinde İha Konusunda Farkındalığın Artırılması Ve İha Üzerine Yapılan Çalışmaların Yaygınlaştırılması Amaçlanmaktadır.

2019 Tübitak Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması Başvuruları 6 Şubat 2019  – 8 Mart 2019  Tarihlerinde İha.Comtr  İnternet Adresi Üzerinden Online Olarak Yapılacaktır.

18 - 22 Eylül  Tarihlerinde Gerçekleştirilecek Etkinlik Kapsamında 6.000 Tl İha Geliştirme Desteği Ve Yarışmalara Girme Hakkı Kazanan Tüm Takımlara 3.000 Tl Katılım Desteği Sağlanacaktır. Yarışma Sonunda Kategorilerinde Birinci Olan Takımlara 30.000 Tl, İkinci Olan Takımlara 20.000 Tl, Üçüncü Olan Takımlara 15.000 Tl Ve Her İki Kategori İçin 7.500 Tl Mansiyon Ödülü Verilecektir. Bu Yıl İlk Kez İha’larda Kullanılan Yerli Yazılımları Teşvik Etmek Üzere, Sabit Ve Döner Kanatlı İha’lar İçin Ayrı Ayrı 15.000 Tl Yerli Yazılım Ödülü Verilecektir. Ayrıca Her İki Kategoride Birinci Olan Takımlara Tusaş (Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii)  Tarafından Ayrı Ayrı 10.000 Tl Özel Ödül Ve Takım Üyelerine Staj Ödülü Verilecektir.

Tarafınızdan Da Uygun Görülmesi Halinde, Ekte Tanıtım Materyali Bulunan Yarışma Duyurusunun Yapılması Hususunu Saygılarımızla Arz Ederiz.

Tübitak Bilim Ve Toplum Daire Başkanlığı

Ünye Haber Ajansı

Anahtar Kelimeler : İNSANSIZ, HAVA, ARAÇLARI, YARIŞMASI, ÜNYE, HABER

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız