HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
10 Eylül 2019 Salı Saat: 10:25

BELEDİYE KREŞİ İÇİN YER TAHSİSİ YAPILDI

BELEDİYE KREŞİ İÇİN YER TAHSİSİ YAPILDI Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, önem verdiğim projelerden bir tanesi dediği “Altınordu Belediyesi Gündüz Bakım Evi ve Kreşi” için yer tahsisinin yapıldığını, çalışmaların
BELEDİYE KREŞİ İÇİN YER TAHSİSİ YAPILDI

BELEDİYE KREŞİ İÇİN YER TAHSİSİ YAPILDI

Altın ordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, önem verdiğim projelerden bir tanesi dediği “ Altın ordu Belediyesi Gündüz Bakım Evi ve Kreşi” için yer tahsisinin yapıldığını, çalışmaların en kısa sürede başlayarak 2019 -2020 eğitim yılının ikinci yarısına yetiştirileceğini söyledi.

‘İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Belediyecilik’ anlayışıyla çalışmalarını yürüten Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, ‘Bütün Şehir Eşit Hizmet’ düşüncesiyle hizmetlerine devam ediyor. 31 Mart Seçim leri öncesi açıkladığı projelerini hayata geçirmeye başlayan Başkan Tören, bunlardan ilki olan ve sosyal belediyeciliğin göstergesi konumundaki “Gündüz Bakım Evi ve Kreş” projesi için kolları sıvadı.

YER TAHSİSİ YAPILDI

Projeyi en kısa sürede hizmete sunmak için yoğun mesai harcayan Başkan Tören, daha önce bürokrat olarak görev yaptı ğı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile yaptı ğı görüşmeler sonucunda Bahçelievler Mahallesi nde uzun yıllar Ordu Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü’ne hizmet veren binayı Altınordu Belediyesi’ne tahsisini gerçekleştirdi. Binanın tahsis edilmesinin ardından projeye start veren Başkan Tören, “Gündüz Bakım Evi ve Kreş” projesinin en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağını belirtti.

 “ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİM HAYATLARINA IŞIK TUTMAYI HEDEFLİYORUZ”

  Altın ordu Belediyesi olarak büyük önem verdikleri projenin çocukların gelişimine katkı vereceğini ifade eden Başkan Tören, “Şehrimizde belediye eliyle kurulan ilk kreşi hayata geçiriyoruz. Sosyal belediyeciliğin en önemli örneklerinden olan belediye kreşleri, çocuklarımızın hayat yolculuğuna hazırlandığı ilk ve en önemli evrelerden bir tanesi. Bizlerde Altınordu Belediyesi olarak bu evrede ailelerin ve çocukların yanında olmak istiyor, çocuklarımızın eğitim yolu na bir ışık olmaya çalışıyoruz. Çağdaş, sorun çözme kabiliyeti yüksek, yaratıcı, özgüven sahibi, topluma ve kendine karşı sorumluluklarını bilen nesillerin yetiştirilmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Yaşadığımız çağda bilim ve teknolojinin önemini bilerek çocuklarımızın eğitimlerinde teknolojik gelişmelerden yararlanmalarını sağlayacağız. Yapacağımız tüm projelerin teknolojik alt yapısını ise çağımızın ihtiyaçlarına göre geliştireceğiz. Bu kapsamda büyük önem verdiğimiz ve hayata geçireceğimiz ‘Gündüz Bakım Evi ve Kreş’ projesi ile Altınordu lu çocuklarımızın gelişimine katkıda bulunacağız. Tüm bunların yanı sıra irfanı hür, milli kültürüne sahip çıkan nesiller yetiştirmeyi de kendimize borç bileceğiz. Öte yandan hazırladığımız projemizle çocuklarımızın geleceğe emin adımlarla hazırlanmalarının yanı sıra annelerinin de iş hayatlarından geri kalmamalarına imkan sunacağız. Toplumsal cinsiyet eşitliği bağlamında kadın istihdamının artırılması politikalarına da bu tür projelerle destek vereceğiz. İnşallah ilerleyen yıllarda da bu kreşlerin sayısını artırıcı çalışmalara imza atacağız” dedi.

HABER KAYNAK :   ORDU HÜRSES Soner ÖZDEMİR

Anahtar Kelimeler : BELEDİYE, KREŞİ, İÇİN, YER, TAHSİSİ, YAPILDI

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız