HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
14 Eylül 2019 Cumartesi Saat: 11:21

GENÇ BAŞKAN’DAN ÜNİVERSİTE MÜJDESİ.

GENÇ BAŞKAN’DAN ÜNİVERSİTE MÜJDESİ. GÜLYALI’YA ÜNİVERSİTE Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Ordu Üniverstesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ı ziyaret etti.
GENÇ BAŞKAN’DAN ÜNİVERSİTE MÜJDESİ.

GENÇ BAŞKAN’DAN ÜNİVERSİTE MÜJDESİ.

GÜLYALI’YA ÜNİVERSİTE

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, Ordu Üniverstesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ı ziyaret etti.

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun ve CHP Ordu İl Başkanı Yusuf Furtun’un da hazır bulunduğu görüşmede Gülyalı’nın yıllardır hayali olan meslek yüksek okulu talebini masaya yatırıldı. 2008 yılında Gülyalı’lı iş adamı Velittin Küçük tarafından temeli atılan Ordu Üniversitesi Gülyalı Meslek Yüksek Okulu binasının tamamlanıp üniversiteye kaza ndırılmasının çalışmalarının başlatılması için adımlar atıldı. Ordu Üniversitesi’ne yeni dönemde atanan ve Ordu Kökenli doğumlu olan rektör Ali Akdoğan Gülyalı Meslek Yüksek Okulu için gerekli çalışmaların yapılacağını belirtti. Gülyalı’nın yıllardır bu konuda bir talebi olduğunu ve Gülyalı’lı iş adamı Velittin Küçük’ün girişimleri ile başlatılan inşaat çalışmasının şuan atıl bir şekilde durmasının Gülyalı’lı vatandaşları da rahatsız ettiğini ve bunu çözeceklerini belirttİ.

Gülyalı’ya üniversite kaza ndırmak için çalışmalarına hız veren Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe olumlu bir havada geçen bu ziyaret sonrası yaptı ğı açıklamalarda, “Yeni rektörümüze gerçekleştirdiğimiz bu hayırlı olsun ziyaretinde ilçemizin en önemli taleplerinden biri olan meslek yüksek okulu talebimizi ilettik. Geçtiğimiz yıllarda bu sürece destek veren tüm belediye başkanlarımız ve hayır sever iş adamlarımızın girişimleri bizler için çok önemli. Yol gösterici oldular, kendilerine çok teşekkür ederiz. Şimdi tüm süreci ve talebi rektörümüze ilettik. Rektör hocamızında bu konudaki talebimizi olumlu değerlendirmesi ve süreci takip ettiğini belirtmesi bizleri mutlu etti. En kısa sürede ilçemize meslek yüksek okulunu getirmek için adımlarımızı atıyor olacağız. Üniversitemiz ve rektör hocamızla bu süreçte çalışmalarımızı hızlandıracağız.” dedi.


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız