HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
17 Kasım 2019 Pazar Saat: 18:18

‘’ÜNYE’NİN ÇOK ÖZEL VE ÇOK YETENEKLİ ÇOCUKLARI BUNLAR’’

‘’ÜNYE’NİN ÇOK ÖZEL VE  ÇOK YETENEKLİ ÇOCUKLARI BUNLAR’’ Ünye fevzi çakmak ortaokulu’nda özel eğitim sınıfı öğrencileri kendi ürettikleri hediyelik eşyaları tübitak fuar ında stant açarak  tanıttılar. Özel eğitimli
‘’ÜNYE’NİN ÇOK ÖZEL VE  ÇOK YETENEKLİ ÇOCUKLARI BUNLAR’’

‘’ÜNYE’NİN ÇOK ÖZEL VE  ÇOK YETENEKLİ ÇOCUKLARI BUNLAR’’

Ünye fevzi çakmak ortaokulu’nda özel eğitim sınıfı öğrencileri kendi ürettikleri hediyelik eşyaları tübitak fuar ında stant açarak  tanıttılar. Özel eğitimli öğrencilerin ürettikleri hediyelik eşyalar görenleri şaşırtarak beğenisini topluyor.

Özel eğitim sınıfı öğrencileri, özel eğitim öğretmenleri nedim demircan ve tuba ilhan’dan aldıkları eğitimlerle kendi emekleri ile oluşturdukları  epoksi, kokulu taş, mum, sabun kolye, bileklik gibi çalışmalar ile ne kadar başarılı olduklarını herkese gösteriyorlar.

Yaptıkları çalışmaların öğrencilerin  gelişiminde çok olumlu yönde etkisi olduğunu belirten öğretmen nedim demircan konuşmasında şunları ifade etti, ‘’ özel eğitim öğrencilerimizin hem akademik anlamda hem de sosyal anlamda gelişmeleri için bizler katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize burada gördüğünüz el becerisini geliştirici çalışmalar yaptı rıyoruz. Kokulu taş çalışmaları, epoksi çalışmaları, mum ve sabun gibi çalışmalarla hem onların öz güvenlerinin gelişmesini sağlamaya çalışıyoruz, hem de bu yaptı kları çalışmaları satarak gelir elde etmeyi ve alışverişi öğretmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımız öğrencilerimizin yaptı ğı bu çalışmaları “ozelemek52” kullanıcı adlı instagram hesabından iletişime geçerek öğrencilerimizin neler yaptı ğını görebilir yine satın  almak isteyen olduğunda buradan iletişim kurup satın alabilirler.  Öğrencilerimizin el emeği ile hazırladıkları ürünlerden elde edilen gelirin tamamı yine öğrencilerimizin ve sınıfımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kullanılmaktadır. Amacımız öğrencilerimizi sosyal hayata hazırlayıp bir birey olarak toplumda “ben de varım” diyebilmelerini sağlamaktır.

 


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız