HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
9 Ocak 2020 Perşembe Saat: 14:31

ORDU’DA EĞİTİME ÖZEL UYGULAMA

ORDU’DA EĞİTİME ÖZEL UYGULAMA Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Ordu Başarıyı Artırma-Gelişim İzleme (OBA-Gİ) Projesi kapsamında Teme
ORDU’DA EĞİTİME ÖZEL UYGULAMA

ORDU’DA EĞİTİME ÖZEL UYGULAMA

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, Ordu Valiliği ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen Ordu Başarıyı Artırma-Gelişim İzleme (OBA-Gİ) Projesi kapsamında Temel Yeterlilik Testi Hazırlık Sınavı (TYTHS-1) 19 ilçede başarıyla tamamlandı.

Proje ile ilgili Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş’tan bilgi alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Erdal Gülderen, “Hedefimiz ilimizde eğitim çıtasını daha da yukarıya çıkartmak” dedi.

“YARIŞAN ORDU İÇİN YOĞUN ÇALIŞIYORUZ”

Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak öğrencilerin eğitim yaşantıları boyunca yanında olacaklarını söyleyen Genel Sekreter Yardımcısı Gülderen, “ Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından başlatılan projeye, Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak koşulsuz destek verdik. Öğrencilerimizin her zaman yanındayız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ’in “Yarışan Ordu ” çizgisinde çalışmalarımız devam edecek. Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından 19 ilçede yapılan Temel Yeterlilik Testi Hazırlık Sınavı’na giren öğrencilerimizi ziyaret ederek başarılar diledik. İnanıyorum ki, bu proje ilimize çok şey kaza ndıracak” şeklinde konuştu.

“BİRLİKTELİK ÇOK ÖNEMLİ”

İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş ise "Bugün 19 ilçemizde 12. sınıf ve mezun öğrencilerimize yönelik test uyguladık. Bu test, öğrencilerimizin bilgi depolama ve formül ezberleme gibi işlemlere ihtiyaç duymadan olabileceğinin en iyisi olma hedefini eğitim hayatının her anında hissedebilmesi amacıyla yapılmıştır. Projemiz ÖSYM’nin sınav sistemine uygun şekilde yapıldı. Destek ve katkıları için Valimiz Seddar Yavuz’a, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Anahtar Kelimeler : ORDU’DA, EĞİTİME, ÖZEL, UYGULAMA

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız