HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
28 Şubat 2020 Cuma Saat: 15:33

Türkiye’de 7 Taneden Bir Tanesi Ünye’de Açıldı

Türkiye genelinde yapılan 7 adet Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Sınıfından bir tanesi de Ünye Bilim ve Sanat Merkezinde açıldı.  
Türkiye’de 7 Taneden Bir Tanesi Ünye’de Açıldı

Türkiye genelinde yapılan 7 adet Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Sınıfından bir tanesi de Ünye Bilim ve Sanat Merkezinde açıldı.

 

Düzenlenen açılışta yapılan sınıf ile ilgili bilgi veren Ünye Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Mehmet Kilim,“Bugün Milli Eğitim Bakanlığımız ile Turkcell işbirliği ile gerçekleştirilen Turkcell Zeka Gücü Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Sınıfının açılışını gerçekleştireceğiz. Turkcell Zeka Gücü Projesi kapsamında şuanda 7 tane Zeka Gücü atölyesi açılıyor. Bu 7 atölyeden bir tanesinin bu kurumda olması çok önemli bir durumdur ve sevgili öğrencilerimizin hizmetindedir. Bu atölye sayesinde öğrencilerimiz bilişim teknolojileri ve yazılım alanında kodlama denilen yapıyı öğreneceklerdir. Atölyenin herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Atölyenin öğrenciler için çok büyük bir fırsat olduğunu belirten Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Zeka Küpü sınıfımız 2019 yılında Türkiye genelinde 7 tane yapıldı ve bu 7 sınıftan biri de Ünye mizde bulunuyor. Buraya geçen yılın fiyatıyla 120 bin liralık bir yatırım yapıldı. Bu atölye öğrencilerimiz için büyük bir fırsat olacaktır. Zaten kodlama alanında çalışmalarımız vardı ve bu atölye de bize büyük bir güç kattı. Robotik kodlamaya önem veriyoruz ve öğrencilerimiz de güzel şeyler yapıyorlar. Atölyemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Turkcell’in Türkiye’de 7 adet yapmış olduğu bu bilişim sınıfını Ünye ’ye de kaza ndırmış olmanın önemine değinen Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,“Çağımız bilgi ve bilişim çağıdır. Bizler de hem bilgisayar hem de bilişim noktasında gelişmelere ayak uydurmamız gerekiyor. Şuanda Z Kuşağı ve sonrasındaki nesli eğitme sorumluluğumuz var. Bu sorumluluk içerinde Dünya üzerinde neler yapıldığı konusunda çok önemli okumalar yapılıp, o konularda hedef ve çalışmalarımızı yoğunlaştırmamız gerekiyor. Bu noktada ülkemizde önemli bir noktada olan Turkcell’in Türkiye’de 7 adet yapmış olduğu bu bilişim sınıfını Ünye ’ye de kaza ndırmış olmak bizi son derece mutlu etmektedir. Ben bu noktada bu sınıfın yapımında emeği geçen herkesi tebrik eder, bu sınıfın hayırlı olmasını temenni ediyorum.”dedi.

 

Anahtar Kelimeler : Türkiye’de, 7, Taneden, Bir, Tanesi, Ünye’de, Açıldı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız