HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
16 Mart 2020 Pazartesi Saat: 12:03

Ünye’nin Sanatı Münyetür’ Doka Doka Desteği.

Ünye turizm işletmecileri derneği’ni dokaya sunduğu proje, atıktan sanata münyetür rölyef kursu doka tarafından kabul edildi.
Ünye’nin Sanatı Münyetür’ Doka Doka Desteği.

Turizim işletmecileri derneğinin doka tarafından kabul edilen projesi atıktan sanata münyetür rölyef kursu için ünye el ele derneğinde basına tanıtım toplantısı düzenlenerek açıklamalarda bulunuldu.

Konuya ilişkin açıklama yapan  ‘’ünye turizm işletmeçileri  başkanı adnan sobi; ‘’başkan yardımcımız  mehmet sarıoglu ve genel sekreterimiz aynı zamanda projemizi yürüten ilker çorbacı bey aramızdalar . Dernegimizi kurduktan bu zamana kadar bir önemsediğimiz husus var ‘ sürdürebilir bir turizm ve yaşayan bir dünyayı daha ileriye taşıyabilmek ‘. Kullandıgımız atıkları geri dönüşüm yaparak  ilker bey’ de önçülügünde sanata katabilmek . Bu faydalı projeye katkılarından dolayı ilker bey’ e teşekkür ederim . Ve doka ( dogu karadeniz kalkınma ajansı ) projesine yetiştirdik ve projemiz kabul görüldü . 31 bin liralık proje ve bu projeyi 30 kursiyer ve 2 etap halinde hayata geçirecez, özelllikle arkamızda görmüş olduğunuz alan tamamen bu projenin yaşam alanı, dolayısı ile bu kullanılacak malzemelerde kursiyerlerimizin üzerine hiçbir yük düşmeyecek, dolayısı ile bu proje kapsamında karşılanacak. Projenin 1. Amacı kursiyerlerimize hiçbir maliyet göstermeden yeni bir sanat   geri dönüşümden gerçekten  günümüz dünyasında bir ihtiyaç olan yeni bir sayfaya dahil olmayı saglıyacak . Bu manada projemizin hem ünye’ mize hem bölgemize hem ordu muza, hayırlı olmasına temelli ediyorum. ‘’ ifadelerini kullandı.

 

Başkan sobi ‘ nin ardından konuşma yapan üntid  genel sekreteri münyatür rolyef sanatçısı ilker çorbacı : biz bu sanatı yaşatmak adına elimizden geleni yapıyoruz.halk eğitimde de yapıyoruz ama bunu daha ileriye taşımak adına insanlara öğretebilmek için benden sonra da devam etsin diye söylüyoruz. Bu sanatı daha kolay daha basit hale  getirip bu sanatı öğrenenler de ticaretini yapabilsinler . İnsanların gelirini de gözettik projemiz cok da kabul görüldü ilgi duyuldu . Kursiyerlerimizi bekliyoruz başkanımın da dediği gipi kursiyerlerimiz hiçbir masrafa girmiyorlar her şey projemiz kapsamındadır.  30 kişilik sayımızın dolmasını bekliyoruz başlamak için  ve bu anlamda kayıt için üntid başvuru veya el ele derneğine başvuru yapabiliriler. ‘ ifadelerini kullandı .

Anahtar Kelimeler : Ünye’nin, Sanatı, Münyetür’, Doka, Desteği.

Haber Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
ahmet memet 16.03.2020 12:14
unyenin bu projelere ihtiyacı vardı. sizlerde teşekkür borcluyuz boyle haberleri gündeme getirdiginiz için

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız