HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
14 Eylül 2019 Cumartesi Saat: 10:32

ÜNYE'YE 12 DOKTOR ATAMASI YAPILDI

 ÜNYEYE 12 DOKTOR ATAMASI YAPILDI
ÜNYE'YE 12 DOKTOR ATAMASI YAPILDI

 ÜNYE'YE 12 DOKTOR ATAMASI YAPILDI

Sağlık Bakanlığı Tarafından Eylül Ayı İçinde Yapılacak İsteğe Bağlı Atamalar İçinde Kadro Açılan Ünye Devlet Hastanesine 12 Doktor Ataması Gerçekleşti.

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan; Ünye Devlet Hastanesine Sağlık Bakanlığı Tarafından 12 Doktor Ataması Yapıldığını Söyledi.

Sağlık Bakanlığı Tarafından Yapılan Atamalarda Ünye İlçesine Toplam 12 Doktor Ataması Gerçekleştirildi. Bu Kadrolardan Ünye Devlet Hastanesine 1 Kardiyoloji Uzmanı, 1 Göğüs Hastalıkları Uzmanı Ve 8 Pratisyen Tabip Atanırken 2 Pratisyen Hekim De İlçe Sağlık Müdürlüğüne Atandı.

ÜNYE DEVLET HASTANESİNE ATANAN HEKİMLER:

Uzm. Dr. Anıl Tanki (Kardiyoloji),

Uzm. Dr. Fatih Elverişli (Göğüs Hastalıkları Uzmanı),

Dr. Ahmet Salim Başaran,

Dr. Anıl Alp,

Dr. Abdullah Oğuzhan Tekmer,

 Dr. İrem Sude Ayvaz,

Dr.Oğuzhan Türk,

Dr.Oğulcan Tekin,

 Dr.Bilge Nur Avcı,

Dr. Nazlıcan Hakyemez.

İlçe Sağlık Müdürlüğüne Atanan Hekimler

 Dr. Doğukan Tekin,

 Dr. Ezgi İçöz.

ÜNYE DEVLET HASTANESİ’NDE UZMAN SAYISI 54'E YÜKSELDİ

Ünye Devlet Hastanesine Eksik Olan Kardiyoloji Ve Göğüs Hastalıkları Branşlarına Atama Gerçekleştiğini Belirten Argan: “İnşallah Önümüzdeki Günlerde Bu Hekimlerimiz Görevine Başlayacak Ve Büyük Bir Eksiklik De Böylelikle Giderilmiş Olacak. Son Yapılan Atamalarla Birlikte Hastanemizdeki 52 Olan Uzman Hekim Sayısı 54’e Yükselirken, 13 Olan Pratisyen Hekim Sayısı Da 21’e Yükseldi” Dedi.

İSTEĞE BAĞLI ATAMALAR İÇİN KADRO AÇILDI

Yapılan Atamalar Dışında Sağlık Bakanlığı Tarafından 2019 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası İçin Açıklanan Münhal Kadrolarda Ünye ’ye Önemli Branşlarda Kadro Açıldığını Belirten Argan: “ Ünye Devlet Hastanesine 1 Acil Tıp Uzmanı, 1 Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı, 1 Fizik Tedavi Uzmanı, 1 Kadın Hastalıkları Ve Doğum Uzmanı Ve 1 Kardiyoloji Uzmanı Kadrosu Tahsis Edilirken, İlçe Sağlık Müdürlüğüne İse 1 Halk Sağlığı Uzmanı Kadrosuna Yer Verildi.

TESCİLLİ YATAK SAYISI 300'DEN 330'A ÇIKARILDI

Son Yıllarda Ülkemizde Sağlıkta Büyük Dönüşüm Yaşandığını Belirten Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan Sözlerine Şöyle Devam Etti; “Yeni Ünye Devlet Hastanemizin Açılmasıyla Birlikte Hasta Sayılarımızda Ciddi Artış Meydana Geldi. Bunun En Önemli Sebebi Yeni Hastanemizin Modern Mimarisi, Tek Ve Çift Kişilik Nitelikli Odalarıyla Adeta Bir Otel Konforunda Hizmet Vermesi. Ayrıca Gerek Tıbbi Cihaz Ve Gerekse Sunulan Sağlık Hizmetlerinin Çeşitlendirilmesi Sayesinde Daha Fazla Vatandaşımız Bu Hizmetlerden Yararlanma İmkânına Kavuşmuş Oldu. Hatta Geçtiğimiz Günlerde Tescilli Yatak Sayısı 300’den 330’a Çıkarıldı. 11 Diş Ünitesi; 18 Yataklı, 2. Seviye Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi; 10 Yataklı, 3. Basamak Erişkin Yoğun Bakım Ünitesi; 5 Yataklı, 1. Seviye Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi; 21 Yataklı, Diyaliz Ünitesi; 24 Yataklı Palyatif Bakım Ünitesi; 8 Yataklı Ve Ameliyathane Salonu İle Hastanemiz Faaliyetini Sürdürmektedir.

 

ÜNYE HABER AJANSI, İLKELİ GÜVENİLİR HABER


Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler

 

ÜNYE MEDYA AJANS - ÜNYE HABER AJANSI - ÜNYE HABER Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz :
Email Adresiniz :
Arkadaşınızın İsmi :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
Varsa Mesajınız
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız